MP DENT, s.r.o.

MUDr. Milada Páclová

Praktický zubní lékař s osvědčením ČSK

-------------------------------------------------------------
!!! Epidemie COVID19 - aktuální informace !!!
-------------------------------------------------------------

 

 Více informací zde...

Co je Parodontitis?

Parodontoza = Parodontitis...

Onemocnění zubního lůžka, dříve nazýváno parodontozou, je zapříčiněno zánětem v oblasti zubního kořene. "Parodont" znamená "kolem zubu" a záněty bývají v lékařství označovány koncovkou "itis". Správné označení zní tedy "parodontitis". Dá se označit za téměř národní nemoc, každý druhý dospělý je jí zasažen.

Při parodontitidě hrozí ztráta zubu...

Parodontitis vede k pomalému odbourávání zubního závěsného aparátu. Jedná se o zánětlivé onemocnění struktur nacházejících se kolem zubu, které je vyvoláno bakteriálními povlaky. Začíná jako zánět dásní a postupně přechází na celý závěsný aparát zubu. Pokud není onemocnění včas ošetřeno, vede ke ztrátě kosti, zvýšené pohyblivosti a vypadávání zubů.

 

Jak vzniká Parodontitis?

Bakterie útočí...

Zubní lékařství pokročilo hodně kupředu. Ví se, že praktický každý ústup dásní je způsoben usídlením bakterií v plaku na povrchu zubů. Zubní plak je měkký, tuhý, lepivý povlak. Vedle bakterií a produktů jejich látkové výměny, se plak skládá ze zbytků potravy, stržených epitelových buněk, buněčných zbytků a složek slin. Hlavní složkou jsou přesto bakterie, které způsobují zmiňovaný zánět dásní a později všech struktur kolem zubu. Nelze jej odstranit vodním sprejem, ale pouze mechanicky. Důkladnou péčí o zuby se dá usídlení a pronikání bakterií zabránit. Pokud však neléčený zánět dásní postoupí až na nižší struktury závěsného aparátu zubu, vzniká permanentní zánět. Tento zánět může být ošetřen v současnosti velmi jednoduše, jelikož nové metody umožňují Vašemu lékaři, aby Vám zuby vyčistil i pod dásněmi. Jen v těžkých případech a při pokročilých onemocněních musí být nasazena antibiotika a provedena chirurgická léčba. Nenechte to tak daleko dojít! Včasné ošetření může dnes být provedeno rychle a šetrně. Nové technologie totiž umožňují téměř bezbolestné ošetření.

 

Šetrné ošetření Parodontitis?

Minimálně bolestivá léčba přístrojem VECTOR...

Nový postup při šetrném ošetření parodontitidy se jmenuje metoda VECTOR. Zubní kořeny jsou jemně a citlivě čištěny ultrazvukovým nástrojem, nedochází k jejich poškrábání ani obrušování. Přídavný bílý leštící prostředek, podobný zubní pastě, se postará o to, aby povlaky a bakterie byly odstraněny a kořen zůstal hladký. Nástroje, které se pohybují ultrazvukovou rychlostí, dosáhnou spolu s jistou medicínskou tekutinou velmi intenzivního účinku. Při metodě VECTOR se používá jemných nástrojů, které pracují šetrně, rovnoběžně s povrchem zubu. Současně je přiváděna k zubu výplachová tekutina a dochází k opatrnému čištění. Po ošetření nejsou žádná omezení a po krátké době můžete opět jíst i pít.


Šetrně vyčistit zuby pod dásní - to dokáže jen zubní lékař !!!

Po prvním ošetření jsou prováděny pravidelné kontroly a nové bakterie cíleně odstraňovány. Tak může Váš zubní lékař podle stupně onemocnění toto buď zlikvidovat nebo dostat do klidového stádia. V jednotlivých případech musí dojít k opětovnému čištění. Vy sami však musíte přispět k úspěchu pravidelnou ústní hygienou a důkladnou péčí o zuby, čímž zabráníte novému zánětu. Společně se svým zubním lékařem si můžete uchovat zdravý chrup.

 

Zpět na přehled služeb...

Rychlý kontakt

774 413 776

 

 Více kontaktů

Aktuální dovolená

05.01.2021
   -   
17.01.2021 Více informací

Počasí v Havířově

15. ledna 2021 (PÁ)